Časté otázky
Časté otázky

Otázky, na které chcete znát odpovědi

Co je to Garance jistoty?

Garance jistoty je dokumet, který vznikl pro Vaši ochranu před nepoctivými „finančními poradci“. Na vzniku tohoto dokumentu jsem spolupracovala s advokátní kanceláří. 

Pokud si tuto „Garanci jistoty“ necháte finančním poradcem podepsat, zvyšujete svou šanci, že řešení, které Vám předloží, Vás nepoškodí. V této garanci se totiž musí písemně zavázat, že Vám nenavrhne nic, co pro Vás bude nevýhodnější oproti stávajícím stavu.

O „Garanci jistoty“ najdete více informací na této stránce. Stáhněte si ji, je to zdarma a bez jakéhokoliv závazku pro Vás.

Nadáváte na pojišťováky, ale sama jste jedním z nich. Není to divné?

Ne, myslím, že toto není přesné. Já nenadávám na „pojišťováky“. Naopak – člověk, který se ve finančníctví vyzná, Vám může ušetřit velmi mnoho peněz. A to bez jakékoliv nadsázky.

To, na co nadávám a proti čemu bojuji, jsou všichni Ti nepoctivci, kteří pro klienta nevýhodně ruší staré smlouvy, aby uzavřeli (mnohdy stejné) smlouvy nové a získali tak provizi. Vadí mi všichni Ti, kteří nutí každému na potkání životní pojistky, protože tam je ta provize nejvyšší. Mnohdy mi přijde jako vrcholný hyenismus, když vidím, co „nezávislí finanční poradci“ jsou schopni doporučit uzavřít starším lidem. Bývají to smlouvy, které minimálně chrání, nic s nimi člověk neušetří a naopak jen přijde o peníze vyplacené na provizích.

Jsem zásadně proti takovýmto praktikám. I proto jsem nechala vytvořit Garanci jistoty. Sama tuto garanci vždy napřed podepíšu, abych tím vyjádřila závazek svou práci odvést správně a pro zákazníka výhodně.

Co znamená ten titul EFA za jménem?

EFA je zkratkou European financial advisor. Jedná se o mezinárodně uznávanou zkoušku, která je akreditovaná Českou národní bankou a kterou skládají poradci z oblasti finančního plánování s dlouhodobou praxí.

U lidí s tímto titulem máte jistotu vysokých odborných znalostí a zkušeností. V České republice je jich cca 300 z celkového počtu více než 150 tis. finančních poradců.

Více se o certifikaci EFA můžete dočíst ve slovníku pojmů.

Co znamená číslo PPZ?

PPZ je zkratkou označení „podřízený pojišťovací zprostředkovatel“. Jedná se o zákonem dané označení všech, kteří složili zkoušky pod dohledem České národní banky a kteří pracují pod některou ze splečností, které mohou uzavírat pojistné smlouvy.

Poradce, který tyto zkoušky složí, má přidělené registrační číslo a identifikuje se označením PPZ s přiděleným číslem. V mém případě tedy 212464PPZ.

Více informací o PPZ naleznete ve slovníčku pojmů.