Tento článek je mou reakcí na komentář na mém FB profilu. Je to trochu delší odpověď, proto jsem se rozhodla pro tuto formu.

 

 

Díky za reakci na můj FB příspěvek, pane Jurníku.

Myslím, že podstatu Martin Bekus ve svém komentáři vystihl celkem přesně. Nicméně přesto cítím, že si to zaslouží podrobnější vysvětlení.

Trefil jste hřebíček na hlavičku s tím, že nepíšu, kolik tato služba stojí. Dostanu se k tomu, jen to vezmu trochu více podrobněji.

Že to asi žádná pojišťovna nebude dělat zdarma, to je předpokládám každému jasné. Koneckonců i jako zaměstnanec si za podobnou službu platíte ve formě zdravotního a sociálního pojištění.

Zveřejnila jsem tento svůj příspěvek po zjištění, kolik lidí by mělo zásadní finanční problém, pokud by se jim stalo něco s prsty. Nebo přišli dočasně (trvale) o možnost rukama pracovat.

A špatné je, že většina si to vůbec neuvědomuje.

Velmi citelné to pak bývá, pokud se jedná o OSVČ a pokud je navíc na takovém člověku závislá rodina.

Typicky to bývá problém muže, který má doma na mateřské dovolené manželku s malým dítětem.

Nebo když má například rodina bydlení na hypotéku. Pak stačí málo: aby jeden z rodiny přestal pracovat. A malér je na světě.

A tím se dostávám k odpovědi na Vaše popíchnutí, že neuvádím cenu. Odpověď je jednoduchá – bylo by to velmi zavádějící.

Cena se totiž odvíjí od velkého množství faktorů – věk, typ práce, její rizikovost, životní styl (závodníci na motorce to mají dražší ;-)), ale třeba i to, kolik peněz je v případě úrazu zapotřebí.

Jsou lidé, kteří takovou pojistku vůbec nepotřebují. Jsou to paradoxně ti, kdo by ji mohli bez problémů předplatit i na pár let dopředu. Prostě mají dost peněz a výplata jim chybět nebude.

Pak jsou ovšem lidé, kteří tolik peněz nemají. A přesně pro takové to je.

Proto je nutné se o tom vždy napřed pobavit a pak pojištění a jeho cenu přesně nastavit pro konkrétního člověka a případ.

Pane Jurníku, to, že se s někým pobavím o tom, co by mu mohlo pomoct, je zdarma. Investuji svůj čas bez ohledu na to, jestli ho budu mít zaplacený.

Pokud se pak člověk rozhodne, že chce některý z produktů pojišťovny, který jsem mu doporučila, pak je to služba, kterou pojišťovně bude muset zaplatit. A vím, že to je dlouhodobě kámen úrazu.

Je hodně nepoctivých finančních poradců, kterým jde jen o vlastní provizi a neřeší, že někoho mohou poškodit. Proto jsem na své náklady nechala advokátní kanceláří vytvořit Garance jistoty, kterou poskytuji zdarma všem lidem. Kdokoliv ji může pro sebe zdarma použít, když jedná s jakýmkoliv pojišťovákem.

Garance jistoty je závazný právní dokument, který sama svým vlastním klientům podepisuji.

Pane Jurníku, jsem ve své práci dobrá. Pokud někomu něco doporučím, tak si stojím za tím, že je to pro člověka výhodné. A proto mám pro Vás návrh – pojďme se spolu potkat a pojďme se o tom pobavit osobně.

Mohu Vás pozvat na šálek dobré kávy?

 

P.S. Nerada bych, aby výše napsané bylo špatně pochopeno.
Není to ani v nejmenším myšleno ironicky. Opravdu mi šlo o poctivé vysvětlení, jak celý původní text vznikl a proč jsem neuváděla přesné ceny, na které se ptáte.