5 důvodů, proč neplatit pojištění majetku

– chcete vyhodit hodně peněz
– chcete mít spoustu starostí
– nemáte peníze, ale chcete mít drahou půjčku
– rádi hazardujete
– jste mrtví

Přijdou vám ty důvody hloupé?

Však také jsou. Mě ale napadá ještě jeden důvod. Prostě si nikdy nikdo nenašel čas vám ta pojistná rizika pořádně vysvětlit. Pokud je to i váš případ, tak čtěte dále.

Takže napřed – kdy se pojistit?

Z

Když chcete ušetřit hodně peněz

Pojistka je mnohem levnější, než případná půjčka, kterou si budete muset vzít.

A i když máte peníze a vše zvládnete uhradit z úspor, není to o to více škoda? Pojistka by vás finančně nebolela, ale úhradu škody už byste asi pocítili.

Z

Když chcete mít klid - pojišťovny už dnes často plní v řádech dnů

Klid a žádný stres s řešením. Samotná pojistná událost, jako je například vyteklá voda z myčky, požár, prasklá stupačka, je hodně stresující. Všichni, kdo to zažili, by mohli vyprávět. Vezměte si tu úlevu, když zvednete telefon, nahlásíte pojistnou událost na bezplatné lince a víte, že peníze na opravu už nemusíte řešit. Ten klid je k nezaplacení. A ušetřené peníze jsou fajn.

Jde to říct i jinak – jak velkou škodu mohu zaplatit ze svého, aniž by to jakkoliv ovlivnilo můj život? Mám tyto peníze? Mohu je vydat a nebudou mi nikde chybět? Pokud ne, rozhodně se pojistěte.

 

O čem se vlastně bavíme?

 

1. Pojištění nemovitosti 

Vztahuje se na veškeré stavební součásti, jako jsou zdi, malba, okna, dveře, podlahy a jiné. Je to vše, co je pevně spojeno s daným objektem. Zjednodušeně řečeno – když otočíte dům nebo byt vzhůru nohama, tak co nespadne, na to se to vztahuje. 

 

Pojistit si můžete dům, byt, chatu, chalupu, garáž, altán, skleník… v podstatě téměř cokoliv. Obvykle platí, že když máte dům, tak na pozemku máte další stavby (garáž, altán, skleník, plot apod.). Ty se připojišťují samostatně.

Jsou však pojišťovny, které tyto stavby na pozemku připojišťují do určité výše automaticky dle varianty pojištění. Pokud by tato částka nebyla dostačující, lze limity navýšit dle potřeby. 

 

2. Pojištění domácnosti

Kryje veškeré vybavení, které mohu uvnitř přemístit. Je to opak pojištění nemovitosti. Takže když dům  nebo byt otočíme vzhůru nohama, tak je to všechno, co spadne. 

Příběh Moniky z března letošního roku

Monice během noci praskl v chodbě domu hlavní uzávěr vody. Přesto, že to zjistila ještě v noci, měla všude v přízemí cca 15 cm vody.

Co všechno bylo poškozené? Škoda na zdivu až do výše 20-25 cm v celém domě, poškozené vestavěné skříně, postele, sedačka, stoly, skříňky, kuchyňská linka, dveře, podlahy, koberce a také osobní věci. Dále vznikly náklady na vysoušení zdiva a vyčištění celé plochy.

Monika byla naštěstí pojištěná a to takto:
– Rodinný dům, novostavba 2011 cca 120 m2.
– Pojištění nemovitosti – 4.000.000 Kč.
– Pojištění domácnosti – 300.000 Kč.
– Pojištění odpovědnosti – 1.000.000 Kč.
Roční pojistné – 3.378 Kč.

Pojišťovnou byla vyplacena pojistka, která pokryla veškerou škodu na majetku včetně práce.
Celkem 270.000 Kč.

Chcete jedenkrát zaplatit 3.378, nebo deset let platit každý měsíc 3.406 Kč?

Situace s pojištěním

Situace bez pojištění

Pojištění ročně

3.378 Kč

0

Pojištění na den/ měsíc

9 Kč den / 270 Kč měsíc

0

Pojistné plnění

270.000

0

Půjčka na škody

0

270.000 Kč

Úrok, doba splácení*

0

8,9 % p.a., 10 let

Měsíční splátka půjčky

0

3.406**

*orientační příklad 

**měsíční splátka dluhu je ve stejné výši jako roční pojistné na dané pojištění. Půjčka má 120 splátek, což odpovídá 120 letům pojištění.

Chcete být v pohodě a mít jistotu, že nebudete platit? 

Ráda vás seznámím s podrobnostmi. Stojí vás to pár minut času a budete v tom mít jasno.

Zavolejte mi na číslo 777 948 199, nebo napište na mail@alenafischerova.cz.

Netetuju, nežeru!

Netetuju, nežeru!

Koukáte, co to tady píšu? No jo, patří to ke mně. 🙂 Tedy k mé práci. S jedním pohodářem tatérem jsem před časem řešila, co se stane, když si zraní ruce. Ano, odpověď už znáte - "Netetuju, nežeru!". 🙂 Tím pohodářem byl Martin Baier z tetovacího studia Bekus art. No...

Vždyť je to reklama!

Vždyť je to reklama!

  Tento článek je mou reakcí na komentář na mém FB profilu. Je to trochu delší odpověď, proto jsem se rozhodla pro tuto formu.     Díky za reakci na můj FB příspěvek, pane Jurníku. Myslím, že podstatu Martin Bekus ve svém komentáři vystihl celkem...

Ruce mě živí. Co budu bez nich dělat?

Ruce mě živí. Co budu bez nich dělat?

  Pokud pracujete rukama, kolik vás to bude stát, když si je zraníte? Nebo je budete mít nemocné?No vážně, zkuste to vyčíslit. O kolik peněz za měsíc přijdete?Nepřemýšleli jste nad tím? Tak si přečtěte více o dvou skutečných případech. Oba se týkají lidí, kterým...

Ušetřete také 40.000

Ušetřete také 40.000

Mám radost. Před časem jsem vám psala o kamarádce Radce, která kupovala nové auto na úvěr. A ona se teď přijela pochlubit, kolik už…

Jak drahý je levný úvěr?

Jak drahý je levný úvěr?

Úrok 4,99 % může být dražší než úroková sazba 5,99 %. Nevěříte? Podívejte se, jak ušetřit 40.000 Kč.