Jak
drahý je
levný
úvěr

Před pár dny jsem se vás ptala, za co byste utratili 40 tisíc?
A tady je důvod mé otázky. Přečtěte si celý příběh, možná budete překvapení.

Úrok 4,99 % může být dražší než úroková sazba 5,99 %.

Jedno přísloví říká, že ďábel tkví v detailu. A to je přesně tento případ.

Kamarádka Radka Svrčková se rozhodla, že si koupí nové auto. A volala mi z autosalonu, kde v rámci kupní smlouvy řešila způsob financování. Autosalon jí nabídl skvělou půjčku s nízkým úrokem 4,99 %. Byla s ní spokojená, ale přesto chtěla, ať to prověřím.

V prvním okamžiku opravdu vše vypadalo skvěle. Úroková sazba 4,99 % je u úvěru na auto hodně nízká. Jenže v tom bylo to obvyklé „ale“. K půjčce byla v balíčku i kompletní pojistka vozidla. A ta už tak výhodná nebyla.

Roční pojištění automobilu v tomto balíčku bylo ve výši 21.615 Kč a musela by ho platit celých 6 let, kdy by splácela půjčku. Celkem za šest let by zaplatila 129.690 Kč.

Správné řešení

V pojistce bylo pojištění všech skel, havarijní pojištění, zákonné pojištění, pojištění střetu se zvěří, pojištění závažných následků zranění řidiče s výplatou renty, zapůjčení náhradního vozidla, asistenční služby a pojištění GAP. Prošla jsem konkurenční nabídky a to samé pojistné krytí jsem jí zajistila za 13.396 Kč za rok.

Úvěr autosalonu byl podmíněný tou vysokou pojistkou. Takže jsem musela vyřešit i úvěr, který měl ve výsledku vyšší úrok – 5,99 %.

Následující tabulka ukazuje výhodnost celého řešení [table id=1 /]

A co z toho tedy plyne? Stále to samé, co neustále všem říkám – nepodepisujte první nabídku, vždy si nechtě někým jiným ověřit, co je pro vás opravdu výhodné.

 

Jedna upřesňující informace na závěr

V žádném případě není tento článek kritikou autosalonu.
V podstatě je jeho přístup pochopitelný. Nabídne vám službu, která má nějaké parametry. Ten nejzásadnější je ten, že nemusíte nikam chodit, nic řešit, prostě přímo v autosalonu podepíšete a máte vyřízeno. Takže částku navíc zaplatíte za své pohodlí.

Otázkou zůstává, jestli si chcete za výše popsané pohodlí připlatit 40 tis., nebo zvednete telefon a chvíli počkáte, až to pro vás vyřídím.

Zavolejte mi, pokud řešíte nějaký úvěr. Ráda vám pomohu ušetřit. Mé číslo 777 948 199, nebo napište na mail@alenafischerova.cz.

Netetuju, nežeru!

Netetuju, nežeru!

Koukáte, co to tady píšu? No jo, patří to ke mně. 🙂 Tedy k mé práci. S jedním pohodářem tatérem jsem před časem řešila, co se stane, když si zraní ruce. Ano, odpověď už znáte - "Netetuju, nežeru!". 🙂 Tím pohodářem byl Martin Baier z tetovacího studia Bekus art. No...

Vždyť je to reklama!

Vždyť je to reklama!

  Tento článek je mou reakcí na komentář na mém FB profilu. Je to trochu delší odpověď, proto jsem se rozhodla pro tuto formu.     Díky za reakci na můj FB příspěvek, pane Jurníku. Myslím, že podstatu Martin Bekus ve svém komentáři vystihl celkem...

Ruce mě živí. Co budu bez nich dělat?

Ruce mě živí. Co budu bez nich dělat?

  Pokud pracujete rukama, kolik vás to bude stát, když si je zraníte? Nebo je budete mít nemocné?No vážně, zkuste to vyčíslit. O kolik peněz za měsíc přijdete?Nepřemýšleli jste nad tím? Tak si přečtěte více o dvou skutečných případech. Oba se týkají lidí, kterým...

Ušetřete také 40.000

Ušetřete také 40.000

Mám radost. Před časem jsem vám psala o kamarádce Radce, která kupovala nové auto na úvěr. A ona se teď přijela pochlubit, kolik už…